Диспансеризація дітей

 

Диспансеризація дітей віком 2—3 роки. Профілактична робота з дітьми другого року життя має важливе значення, оскільки в цьому віці діти хворіють частіше, ніж протягом першого року життя. Провідне місце у зміцненні здоров'я дітей та їх розвитку посідають питання фізичного виховання, загартовування, розвитку мовлення. Медична сестра або лікар оглядає дитину раз за квартал з обов'язковим проведенням антропометричних вимірювань, раз на рік дитину оглядає стоматолог; також проводять лабораторні дослідження (загальні аналізи крові й сечі, аналіз калу на яйця гельмінтів). До обов'язків медичної сестри входять: контроль за виконанням призначень лікаря під час проведення патронажу вдома і на прийомах у поліклініці, навчання батьків методикам проведення масажу, повітряних і сонячних ванн, вологих обтирань, обливань. Усі дані фіксують в історії розвитку дитини (форма № 112/0). Диспансерні огляди дітей віком 3 роки проводять раз на півріччя, антропометричні вимірювання — двічі на рік, аналізи крові, сечі, калу — раз на рік. Дитину оглядають офтальмолог, стоматолог, оториноларинголог, хірург, ортопед, невропатолог, логопед.

 

Диспансеризація дітей віком від 3 до 6 років. Діти цього віку, які не відвідують дитячі дошкільні заклади, щорічно повинні оглядатися дільничними медичною сестрою, педіатром чи сімейним лікарем і стоматологом з обов'язковим проведенням антропометричних вимірювань, клінічних аналізів крові та сечі, дослідженням калу на яйця гельмінтів. У віці 5 років і перед тим, як іти до школи, комплексні огляди дітей проводять лікарі основних фахів: офтальмолог, оториноларинголог, невропатолог, хірург, стоматолог, логопед. За наявності дефектів мовлення призначають логопедичну корекцію. Звертають увагу на фізичний та нервово-психічний розвиток дітей, стан кісткової і м'язової систем, внутрішніх органів, виявляють дефекти постави, зору, слуху, мовлення, зубів. Особливо важливо виявити хронічні вогнища інфекції в носовій частині глотки, яка відіграє істотну роль у розвитку патології системи кровообігу. Ці обстеження і висновки фахівців заносять в історію розвитку дитини, оформляють епікриз. На кожну дитину з виявленими захворюваннями, які підлягають диспансерному нагляду, оформляють картку диспансерного нагляду (форма № 030/0).

Важливе значення має диспансеризація дітей на 6-му році життя (перед школою). Попри проведення профілактичних оглядів у попередні роки під час вступу до школи виявляють чимало дітей з патологічними відхиленнями.

 

У віці 6 років прискорюється темп фізичного розвитку, збільшується навантаження на систему кровообігу, спостерігаються порушення постави, нерідко — зміна лімфатичного апарату носової частини глотки (аденоїдні вегетації, гіпертрофія піднебінних мигдаликів). Тому за півроку до школи діти проходять всебічне медичне обстеження. Перед комплексним медичним оглядом проводять лабораторні дослідження (аналізи крові, сечі, калу), антропометричні вимірювання, вимірювання артеріального тиску.

 

А чи знаэте ви, що - широкі можливості УЗИ в Киеве застосовуються і в гінекології, визначення захворювань органів малого таза жінок, і простатиту у чоловіків. До даної методики протипоказань практично не існує. Ця методика не використовується при дослідженні кишечника та шлунка.

 

Висновок спеціалістів фіксують в індивідуальній картці дитини (форма № 026/0) і в історії розвитку (форма № 112/0). Обов'язково вказують фізкультурну групу, а також протипоказання до щеплення. На дітей, які хворіють, заповнюють контрольну картку диспансерного спостереження (форма № 030/0) та її дублікат з планом лікувально-оздоровчих заходів. У школу передають (до початку навчального року) форму № 026/0 і дублікат форми № 030/0. Дітей, які відвідують дитячі дошкільні заклади, оглядають фахівці з метою систематичного контролю за станом здоров'я і фізичного розвитку, своєчасного виявлення захворювань і проведення лікувально-оздоровчих заходів. Одним із критеріїв оцінки стану здоров'я дитини є її фізичний розвиток, який контролюють порівнянням індивідуальних антропометричних даних із середніми показниками фізичного розвитку — стандартами. За відсутності таблиць стандартів можна користуватися емпіричними формулами, які відображають середні (між статеві) показники зросту та маси тіла. Використання нормативних таблиць дає змогу правильно оцінити фізичний розвиток дитини: виявити патологічні відхилення, аби провести поглиблене обстеження і диспансерне спостереження.

Диспансеризація дітей

 

Диспансеризація школярів полягає в профілактичних оглядах медичною сестрою, педіатром і фахівцями вузького профілю. Дітей, які мають відхилення у стані здоров 'я, рекомендують повторно оглянути перед літніми канікулами для призначення індивідуальних оздоровчих заходів. Медичними показаннями для встановлення диспансерного спостереження школярів є такі: наявність чинників ризику щодо виникнення ревматизму (хронічний тонзиліт); захворювання на ревматизм, патологія системи кровообігу, контакт із хворими на туберкульоз, інфікування збудником туберкульозу, захворювання органів травлення, дихання, сечових і статевих органів, нервової системи, крові.

 

На особливу увагу заслуговують школярі, які часто хворіють, відстають у фізичному й нервово-психічному розвитку. Лікувально оздоровчі заходи проводять у школі протягом року, а підчас канікул - у дитячій поліклініці, санаторії, спеціалізованому стаціонарі. У процесі щорічної диспансеризації дитячого населення (до 18 років) дільничний педіатр чи сімейний лікар оформляє остаточний епікриз , в якому наводить дані анамнезу, огляду, а також стан окремих органів і систем, розвиток мовлення та інтелекту, а для школярів з 5 класу — і дані статевого розвитку, вказує діагноз, групу здоров'я, фізкультурну групу, за потреби — призначення.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.

Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Коментарі:

Додати відгук