» » » Роль громадських медсестер в оздоровленні дітей (частина 2)

Роль громадських медсестер в оздоровленні дітей (частина 2)

Дільнична медична сестра багато часу відводить лікувальній роботі, тим самим забезпечуючи єдність спостереження за здоровими й хворими дітьми. Лікувальна робота дільничної медичної сестри розподіляється на прийом у поліклініці та надання допомоги вдома. Вона включає:

  • лікування вдома дітей з гострими захворюваннями і загостренням хронічної патології до повного клінічного одужання;
  • прийом у поліклініці реконвалесцентів гострих захворювань, які не є небезпечними для оточуючих;
  • виявлення хворих з хронічними формами патології, своєчасне їх лікування й оздоровлення;
  • диспансерне спостереження за хворими дітьми, які перебувають на обліку, з широким використанням усіх видів реабілітації.

Прийом дітей у поліклініці. Ефективність організації праці дільничних медичних працівників залежить від того, як правильно складено графік роботи, котрий давав би змогу батькам з дітьми відвідувати поліклініку в зручний для них час; від організації роботи допоміжної ланки (реєстратури, кабінетів функціональної діагностики і лабораторії), використання консультативної допомоги. Один день на тиждень виділяється для профілактичного прийому здорових дітей. На кожного новонародженого і кожну новоприбулу дитину на дільниці оформляють "Історію розвитку" (форма № 112/0), яка є основним медичним документом. Її зберігають у кабінеті лікаря або в реєстратурі. Поліклінічний прийом проводить дільничний лікар разом із медичною сестрою. Всі дані про обстеження, діагноз і лікування дитини заносять у форму № 112/0.

Робота на дільниці. Лікування потребують майже 60 % дітей, що відвідують поліклініку. Понад 80 % дітей, які звернулися у поліклініку з приводу захворювання, починають і закінчують лікування в цьому закладі.

Дільнична медична сестра педіатра чи сімейного лікаря виконує такі функції:

  • відвідує хворих у день виклику і надає лікувальну допомогу дитині вдома, спостерігає за нею до одужання або госпіталізації;
  • відбирає дітей, які потребують стаціонарного лікування, госпіталізує у відповідний стаціонар; якщо дитина потребує спеціалізованої допомоги вдома, викликає завідувача та інших фахівців;
  • інформує керівництво поліклініки про тяжкохворих дітей.

Дільничний педіатр чи сімейний лікар разом із медичною сестрою щодня протягом 3-4 годин обслуговують дітей своєї дільниці вдома, виконуючи такі види робіт: патронажне відвідування здорових дітей, обслуговування хворої дитини за первинним викликом, активне відвідування хворих до повного одужання. У вихідні й святкові дні хворих дітей удома обслуговує черговий лікар. У разі госпіталізації оформляє детальний витяг із історії розвитку (форма № 027/0), зазначаючи обсяг проведеного лікування, профілактичні щеплення, даючи аналіз епідоточенню. При виявленні інфекційного захворювання оформляє повідомлення (форма № 058), яке передає в СЕС, встановлює карантин. Медична сестра спостерігає за дітьми, які перебувають на карантині. У деяких випадках організовують стаціонар удома. При цьому лікар і медична сестра активно відвідують хворого, за потреби запрошують консультантів додому.

 

До речі, а чи знаєте ви що - основними показниками для проведення узи вен нижних конечностей служать набряки ніг, судоми в м'язах, біль в ногах, зміни кольору шкіри ніг, порушення структури шкіри, різкий раптовий біль і запалення в проекції вен.

 

Поліклінічний прийом сімейний лікар проводить разом із медичною сестрою. Медична сестра здійснює до пологовий патронаж, патронаж новонародженого, забезпечує відвідування дітьми, які перебувають на диспансерному обліку, поліклініки. Під контролем лікаря вона складає план профілактичних щеплень дітям, які не відвідують школу та дошкільні заклади, викликає їх для проведення щеплення. Дільнична медична сестра відвідує вдома хворих дітей, допомагає створити належні гігієнічні умови, організувати правильний догляд і годування, навчає матір, як вимірювати температуру тіла і купати хвору дитину, як приготувати дієтичні страви, виконує маніпуляції, призначені лікарем. За вказівкою лікаря вона повідомляє у відповідні дитячі заклади інформацію про дітей, які перебувають у контакті з інфекційними хворими, проводить бесіди з батьками на дільниці і в поліклініці. В обов'язки дільничної медичної сестри входять підготовка інструментів, документів для прийому лікаря в поліклініці, допомога лікареві під час прийому дітей (антропометричні вимірювання, контрольні зважування, виписування рецептів, ведення документації).

 

Патронажна медична сестра ФАПу проводить профілактичні заходи з оздоровлення дитячого населення (диспансерне спостереження за здоровими дітьми, профілактика рахіту і гіпотрофії), профілактичні щеплення і санітарно-освітню роботу серед населення, ц також надає медичну допомогу хворим дітям на ФАПі і вдома за призначенням лікаря чи завідувача ФАПу, невідкладну допомогу при гострих захворюваннях, кровотечах, отруєннях тощо. Вона повинна викликати лікаря до такого хворого або направити його м лікарню, супроводжуючи у разі потреби. Повідомляє про кожен випадок виявленого захворювання завідувачу ФАПу; спостерігає за дітьми, які перебувають на диспансерному обліку; готує хворих дітей до прийому лікаря на ФАПі, уточнює дані про віковий склад дітей, проводить обходи по дворах за епідемічними показаннями з метою виявлення хворих на інфекційні хвороби, тих, хто був у контакті з ними; проводить прості лабораторні дослідження, робить масаж та фізіотерапевтичні процедури.

 

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.

Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Коментарі:

Додати відгук