» » » Як відбувалося виховання дітей у наших предків?

Як відбувалося виховання дітей у наших предків?

У наш час існують різні методики виховання дітей. Монтессорі та Вальдорфська педагогіка, метод Зайцева, Щетиніна, ранній розвиток по Масару Ібука... Теорій багато, вибір за батьками. Проте, колись ніяких спеціальних методик зовсім не було. Як же виховували дітей наші далекі предки?

Звичайно, майбутні мами не читали тонни наукової літератури, та не відвідували курсів з правильного харчування під час вагітності. У наших предків були свої знання, ритуали. Так, дівчата ще під час вагітності навчалися у повитух. Коли малюк народжувався, пуповину йому перев'язували льняною ниткою, сплетеної з волоссям батька і матері. Перерізали пуповину тільки після того, як малюка покажуть сонцю, що сходить, а робилося це для того, щоб у немовляти була довге і світле життя.

Ще один цікаві звичай існував на Русі. Вагітну жінку водили у яблуневий сад і пригощали яблуком. Згідно прикметам, якщо вагітна покуштує яблуко з молодою яблуні, дерево весь свій вік буде багато плодоносити. Від грудей дитини в Стародавній Русі відлучали не поступово, а в один день. У цей же день було прийнято ворожити про майбутнє малюка. Перед дитиною на підлозі розкладали різні предмети: хліб, веретено, гроші, ножик і дивилися, до чого потягнеться маля.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.

Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Коментарі:

Додати відгук