Малювання для дітей

Малювання для дітей

Малювання для дітей – один з важливих етапів у вихованні інтересу до образотворчого мистецтва. Розглянемо деякі моменти, характерні для дітей третього року життя.

Виховувати інтерес до образотворчого мистецтва. Формувати емоційне сприйняття доступних за змістом зображень в картинах, ілюстраціях; розглядати подібні іграшки. Навчати способам образного відображення явищ дійсності, використовуючи колір, лінію, пляму; дати початкові знання про матеріали для малювання, ліплення.

 

I квартал

Ознайомлення з образотворчим мистецтвом. Викликати емоційний відгук на яскраві іграшки, зображення предметів і явищ природи на картинках.

 

Малювання. Вчити дітей ритмом штрихів, мазків зображувати явища навколишнього («дощ - кап-кап», «крокують ніжки - топ-топ»); виконувати малюнки індивідуально і в «співтворчості» з вихователем («сніг», «листя на деревах») і т. д.

 

Розвивати руку. Вчити проводити прямі, замкнуті лінії як найпростіші елементи малюнка, орієнтуватися на аркуші паперу. Спонукати ставитися до малюнка як до результату своєї роботи. Вчити малювати кольоровими олівцями і фарбами (гуашшю).

 

Ліплення. Знайомити з властивостями глини (м'яка, можна ліпити, робити поглиблення). Вчити правильно користуватися глиною: ліпити на клейонці, дошці. Навчати прийомам ліплення: відривати грудочки, розгортати в долонях, дізнаватися зображення знайомих предметів (стовпчики для парканчика, хатинки, частування для ляльок).

 

II квартал

Ознайомлення з образотворчим мистецтвом. Вчити дітей дізнаватися в іграшках, на картинках зображення знайомих предметів, персонажів, розуміти, що (хто) зображено.

 

Малювання. Викликати емоційний відгук на яскраві кольори фарб. Вчити контрастним поєднанням колірних плям передавати образи («яскраві вогні у вікнах будинків», «ліхтарики на ялинці»), розташовувати плями на всьому аркуші.

 

Ліплення. Навчати дітей прийомів ліплення: розкочувати грудочки круговими і прямими рухами, злегка сплющувати. Вчити ліпити предмети простої форми (кульки, ягоди) і більш складні (пірамідки, гриби).

 

III квартал

Ознайомлення з образотворчим мистецтвом. Вчити помічати в картинках контрастні за кольором зображення предметів і явищ навколишньої дійсності («сонечко світить», «дощ іде» і т. д.).

 

Малювання. Підводити дітей до зображення найпростіших предметів округлої форми, вчити помічати виразність ліній, поєднання мазків («травичка нахилилася», «сонечко яскраво світить» і т. д.). Вчити прикрашати мазками, лініями аркуш паперу, силует сукні для ляльки.

 

Ліплення. Вчити дітей робити поглиблення пальцем на поверхні форми при ліпленні чашки, миски; знаходити схожість з предметами; з'єднувати грудочки при ліпленні (башточки, матрьошка).

 

Аплікація без наклеювання. Вчити розкладати на фланелеграфе готові форми контрастних кольорів («святковий салют»), складати зображення предметів («сонечко і ялинка», «будиночок і парканчик»).

 

IV квартал

Діти самостійно можуть ліпити, малювати, використовуючи навички і вміння, отримані на заняттях; розглядати картинки, книжки-іграшки, впізнавати знайомі образи в них.

Малювання для дітей, як і ліплення, аплікація є важливими складовими загального ознайомлення малюків з образотворчим мистецтвом.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.

Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Коментарі:

Додати відгук

мирославаv - 15 января 2013 20:32

Дякую за змістовну статтю. Малювання в житті дітей займає неабияке місце. Важливо правильно скомпонувати заняття, дати можливість дитині розкрити себе.Я займаюсь з дітьми зовсім недавно, хочеться знайти побільше цікавих тем,технік малювання. Дуже цікавить ліплення з солоного тіста.