» » » Перший раз у перший клас - розробка сімейного свята

Перший раз у перший клас - розробка сімейного свята

Перший раз у перший клас - розробка сімейного свята

Перший раз у перший клас - розробка сімейного свята

У сім'ї, де дитина досягає шкільного віку, 1 вересня - величезна подія. З вечора наглажівать костюм, піднесений настрій, нетерпляче очікування свята і море квітів - ось неодмінні атрибути цього дня.  Для сімейного альбому батькам обов'язково потрібно зробити кілька фотознімків дитини біля школи. А вдома, коли першокласник, повний враженнями першого в своєму житті шкільного уроку, повернеться, бажано влаштувати для всіх сімейне торжество.

Добре, якщо ви заздалегідь приготуєте вітальну листівку або яскравий плакат у вигляді телеграми з побажанням успіхів і удач у подорожі по країні знань. Поки дитина знаходиться в школі, квартиру можна прикрасити повітряними кулями, на яких також написані слова привітання: по одному слову на кожній кульці. Нехай юний школяр сам прочитає, що бажають батьки, брати, сестри.

Хорошим сюрпризом може стати і ляльковий спектакль, причому, не лише 1 вересня, а й у будь-який інший святковий день. Організація домашніх лялькових вистав не доставить учасникам особливого клопоту. Одних ляльок (тих, що надягають на руку) можна придбати в магазині. Інших - зробити самим, а третіх і майструвати не треба: надів на руки різноколірні рукавички або пластмасові кульки - і ляльки готові. Дуже хороші, зручніше ляльки виходять з щільного картону. Педагоги Н.А. Извекова і Н.В. Латів пропонують спочатку склеїти коробку циліндричної, конічної або кубічної форми - яка потрібна. Крізь неї пропустити круглу паличку діаметром 1,5-2 см і завдовжки на 20-30 см довше коробки. На верхньому кінці палички зміцнюють "голову" - куля, куб, циліндр, - і лялька готова. Її розфарбовують і пускають в роботу. Лялька відмінно крутить головою, витягує шию. Також не забувайте про мультфільми та різноманитні розвиваючі ігри для дітей.

Як імпровізованої ширми використовується поставлений на попа прямокутний стіл, обтягнутий неяскравої тканиною, в крайньому випадку, байкові ковдрами або простирадлами. Хороша ширма виходить в отворі дверей. Декорації зовсім необов'язкові. Чим условнее постановка, вважають педагоги, тим краще. Замість декорацій достатньо однієї виразної деталі, щоб не відволікати глядачів від гри ляльок.

Дуже бажані діалоги ляльки з живою людиною, що стоять біля ширми. Взагалі, присутність ведучого у ширми і навіть втручання в дії ляльок цілком припустимі. А ще, безсумнівно, вашому першокласнику буде приємно почути привітання від улюблених іграшок або від героїв відомих казок, мультфільмів. Як зробити це оригінальне привітання? Запишіть монологи й діалоги з наявних пластинок, дисків, касет в потрібній послідовності на магнітофон чи комп'ютер. Пам'ятайте такой і про дитячі пісні, які можно використати в сценарії свята. Простір для вигадки і творчості при цьому - безмежний!

Забавно звучить на магнітофоні оркестр, в якому немає жодного музичного інструменту. А є лише пластмасова гребінець з цигаркового папірцем, скляні пляшки з водою, що висять на мотузках (по пляшках вдаряють олівцем), дерев'яні ложки ... Крім того, при деякому навику вдається голосом імітувати багато музичні інструменти: струнні, ударні, духові. І все це - в подарунок вашій дитині, щоб день 1-го вересня надовго залишився в пам'яті.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.

Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Коментарі:

Додати відгук