» » » Дитячий садок № 1 «Орлятко» заводу «Арсенал»

Дитячий садок № 1 «Орлятко» заводу «Арсенал»

Адреса: м.Київ, вул. І. Мазепи провулок Аскольдів 5

Графік роботи: ---

Кількість груп: ---

Кількість дітей: 140

Інформація про дитячий садочок

Дитячий садок № 1 «Орлятко» заводу «Арсенал»

 

Дитячий садок № 1 «Орлятко» заводу «Арсенал»

Дитячий сад № 1 «Орлятко»  в першу чергу цікавий тим, що був побудований не за типовим проектом, a до нього пред'являлися підвищені вимоги. Сад розрахований на 140 дітей і кожній дитині відведена велика ніж зазвичай площа .

Актовий зал (140 м2) має висоту 6,5 м - над ним розташований спортзал. По периметру будівлі проходять  сходи. Сходи розташовані на різних рівнях, що дозволило збільшити висоту залів. У кожній дитячій групі - спальня та ігрова кімната, пов'язані з верандою . Архітектор спланував все аж до авторських меблів . Будівля побудована в гармонійних формах грецької антики. Будівля пофарбована в ніжно-блакитний колір.

Будівля розташована в мальовничому місці на зелених схилах Дніпра і за своїм стилем нагадує дворянську садибу або античний храм. У строгому, лаконічному, монументальному фасаді і в поєднанні круглих і прямокутних елементів фасаду проглядаються риси неокласицизму.

У 1937 році за розпорядженням дирекції заводу «Арсенал» був створений індивідуальний проект приміщення дитячого садка № 1 «Орлятко» - вперше в історії Радянського Союзу. Будівництво почалося в 1937 році і тривало два роки. А 17 квітня 1940 будівлю вперше відкрилося для своїх відвідувачів і стало функціонувати як дитячий сад. Будівля є історично першим дитсадком міста Києва та будувалось саме як палац  для дітей.

Дитячий садок № 1 «Орлятко» заводу «Арсенал»
Дитячий садок № 1 «Орлятко» заводу «Арсенал»

Як добратися?

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.

Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Коментарі:

Додати відгук