» » На хвилях музики та казки

На хвилях музики та казки

На хвилях музики та казки

  На хвилях музики та казки.

«Душа дитини – це душа чуйного музиканта. У ній туго натягнуті струни, і якщо ви зумієте до них доторкнутись – задзвенить чарівна музика. Дитинство не можливе без музики, без казки, без гри». Ці слова великого педагога – гуманіста Василя Сухомлинського стали гаслом методичного обєднання музичних керівників дошкільних навчальних закладів району, засідання якого відбулось 9 листопада на базі Піщанського ДНЗ «Райдуга».

На хвилях музики та казки

У непростій дошкільній науці  музичне виховання посідає особливе місце, адже його засобами формується у дітей креативність, естетичний смак, розвиваються здібності. Усе це покладає на музичного керівника велику відповідальність, потребує від нього постійного професійного  вдосконалення.

Керівник методобєднання  Стаднік А.О. (музичний керівник ДНЗ «Райдуга»), окреслила коло проблем, які існують і роботі музичних керівників дошкілля, поділилась  власним досвідом  їх вирішення. Учасники зустрічі мали змогу переглянути музичне заняття  на основі казки В.Сухомлинського з дітьми старшої групи (вихователь Лаптєва Л.М.) та побачити як нестандартні методи навчального процесу коректно і системно можуть вводити дитину у світ прекрасного , доброго, емоційно – високого!  Як майстерно та професійно Алла Олександрівна Стаднік показала колегам  всі форми роботи на музичному заняття: слухання музики, спів, гра на музичних інструментах, музична гра, танцювальні елементи, об’єднавши все це одним казковим дійством. Вихованці дитячого садочка продемонстрували присутнім не лише свою активність, а й виконавську майстерність, як результат  роботи вокального гуртка «Калинонька», який в ДНЗ «Райдуга» веде Стаднік А.О.

На хвилях музики та казки

 Приємно відзначити, що автором поетичних рядків казки( яка була показана на методоб’єднанні)  за мотивами твору славетного педагога В Сухомлинського «Старий пень», є завідувачка ДНЗ Півторак Л.В., а музику до пісень написала музичний керівник цього ж закладу  Стаднік А.О.  До речі, співпраця цих двох  творчих педагогів цікава й у всеукраїнському форматі. Так, їх напрацювання опубліковані у фаховому журналі «Музичний керівник» і автори вже отримують вдячні відгуки від педагогів – практиків з усіх регіонів України. Цю інформацію про своїх колег оприлюднила вихователь – методист Сомик Т.Л., вона ж виступила з доповіддю про основні принципи гуманізації виховного процесу.

В ході роботи засідання музичні керівники працювали над питаннями, яким повинно бути сучасне заняття, як заохотити дитину до музичної діяльності, підтримати прояви творчості.

Такі зустрічі педагогів району – система роботи районного методкабінету. Вони є корисними і актуальними, адже кожен із присутніх збагатився цінним досвідом, отримав теми для роздумів та нові ідеї для власного творчого зростання. Робота музичного керівника потребує конкретних знань, умінь, та психологічної готовності, емоційної зрілості для того, щоб шукати і впізнавати обдарованість у кожній дитині.

На хвилях музики та казки
На хвилях музики та казки
На хвилях музики та казки
На хвилях музики та казки
На хвилях музики та казки
На хвилях музики та казки

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.

Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Коментарі:

Додати відгук